Thajská vláda kritizovala GaGu!

Thajské ministerstvo kultúry veľmi skritizoval Lady Gaga, ktorá u nich v rámci turné Born This Way Ball vystúpila za to, že počas koncertu v Bangkoku nevhodne použila thajskú vlajku.

Speváčka vtedy mala oblečené bikini, tradičné thajskou pokrývku hlavy a sedela na motocykli a na jeho konci uviazala práve thajskú vlajku, čo sa ministerstvu javí veľmi nevhodné. Ministerstvo dnes vyhlásilo, že správanie Gaga bolo "nevhodné, prešlo a zranilo city thajských ľudí."

Námestník ministerstva, Somchai Seanglai, sa nechal počuť, že jeho úrad podal sťažnosť na políciu. Zároveň však dodáva, že tu síce existuje ten protokol so sťažnosťou, ale ministerstvo vraj nemá v úmysle proti americkej speváčke podnikať právne kroky.

Ázijská časť turné Lady Gaga bola veľmi úspešná, ale spája sa s ňou aj veľmi nepríjemné udalosti ako napríklad rôzne demonštrácie zo strán náboženských zástancov. Jej koncert v Jakarte v Indonézii bol dokonca zrušený pre hrozby surových demonštrácií a chaosu. I cez tieto problémy môže mať Gaga a jej tím radosť, pretože len za 16 ázijských koncertov zarobila vyše 40 miliónov dolárov.